Allies - Budovy


Construction Yard Základna - zde stavíte všechny budovy - přijdete o ní a máte smůlu.
Power Plant Elektrárna - za peníze 800 kr. slušná zásoba. Ale ta cena...
Barracks Kasárna pro výcvik pěchoty - vcelku výhodná díky ceně pro "rozšiřování" základny.
Refinery Rafinérie na kredity - co dodat dalšího?
Wehicle Factory Továrna na bojové jednotky a Chrono Minery a MCV. Nic víc a nic míň.
Airforce Command Budova umožňující zobrazení mapy - radar a také je to letiště pro až 4 letadla.
Repair Depot Opravna - neumí opravit letadla. Když stihnete najet na ní s jednotkou, která je zasažena Terror Drone, bude Drone odstraněna. Ovšem to se Vám asi jen tak nepodaří.
Naval Yard Námořní základna a zároveň opravna lodí.
Wall Obranná zeď, vcelku účinná - pokud ji postavíte před obranné věže, útočník se nejprve musí prostřílet skrze tuto zeď a teprve poté začne útočit na věž.
Pillbox Obranné kulometné hnízdo - proti pěchotě velmi dobré, inženýra zlikviduje na 2 výstřely. Proti tankům a jiným jednotkám vcelku nanic.
Patriot Missile Protiletecká obrana - slušná síla, slabší dosah, vysoká cena.
Gap Generator Rušička radaru zneviditelní nepříteli určitý okruh okolo místa, kde stojí. Více užitečné v multiplayeru, počítač se zdá je ignoruje.
Prism Tower Výborná obranná věž do základny. Po postavení 2 a více vedle sebe se jejich úsob sčítá podle počtu věží v dosahu. Teoreticky můžete udělat celou řadu věží, kdy se výkon všech sečte do jedné na konci. Velmi povedené.
Tech Center Technologické centrum - po jeho výstavbě máte možnost stavět některé pokročilejší budovy jako Chronosphere, Ore Purifier, Prism Tower, Prism Tank atd.
Ore Purifier Užitečná budova pro zušlechťování nerostů - přidává z každé várky vyložené v Rafinérii něco málo na Váš účet. Ovšem trochu drahá legrace.
Satelite Uplink Satelitní družice - po vystřelení zobrazí celou mapu. Vzhledem k ceně - vynikající.
Chronosphere Unikátní budova Spojenců umožňující po "nabití" (5 minut) přesun až 9 jednotek kamkoliv na mapu, ovšem objevenou (musíte ji vidět). Přesuňte 9 Prism Tanků nepříteli do týla a uvidíte tu legraci :-).
Weather Control Device Po "nabití" umožňuje seslat na určité území bouři s blesky - je to alternativa proti atomové bombě. Ovšem méně učinná (subjektivní pocit).