Allies - Jednotky


GI Základní pěchota; možnost opevnění za pytli s pískem a tím pádem i lepší obrana.
Engineer Inženýr - pro obsazování cizích budov, rychlou opravu Vašich a opravu civilních stavení. Pozn. znamení: "Studying blueprints".
Rocketeer Zlí "Rakeťáci" už jsou zase tady :-))) Slušná jednotka pro napadání Harvesterů, lehce jde sestřelit nepřítelem. Spíše na průzkum (a na harvestery).
Spy Špión po napadení nepř. budovy dokáže např. odhalit ponorky, ukrást peníze nebo na čas vypnout nepříteli proud. Pokud se tam ovšem dostane...
Seal Komando s dobrým dostřelem, může i plavat. S sebou v batohu nosí hezkou sbírku výbušnin - na 1 nálož padne 1 budova. Snadno je odstřelitelný.
Chrono Legionaire Jednotka umožňující likvidaci (rozložení na atomy :-)) budov. Většinou rychle odhalena a zničena. Spíše pro multiplayer. Pozn. znamení: "Removing...".
MCV Mobilní základna. Co dodat? Po rozložení již nejde znovu složit a přesunout (jen v multiplayeru).
Chrono-Miner Harvester; po natěžení se sám teleportuje k rafinérii. Zpět na pole těžit ovšem zase jede po svých.
Amphibious Transport Obojživelný transportér - až 4 pozemní jednotky a 8 pěchoty. Standard, možná trochu drahý.
Nighthawk Transport Přepravní helikoptéra. Až 5 jednotek pěchoty najednou, dokonce disponuje slabším kulometem vpředu.
IFV Bojové vozidlo umožňující modifikace při obsazení různou pěchotou: GI-kulomet, Engineer-opravárenský vůz; bez obsazení střílí rakety.
Grizzly Tank Univerzální bojová jednotka, v pozdějších misích už není třeba (lepší je Prism Tank). Slušná výdrž a hlavně silný útok při nejvyšší hodnosti!
Prism Tank Nejlepší jednotka na zemi - laserový tank s rozsahem na okolní nepřátele. Za cenu 1200 kred. vynikající sluha. Slabší brnění. Ve skupince smrtící.
Mirage Tank Tank umožňující maskování se za strom. Útok bez výraznějšího dosahu, vcelku silný. Brnění slabší. Moc drahá legrace.
Destroyer Univerzální bojová jednotka na moři - letecký útok proti ponorkám a chobotnicím, proti lodím a pozemním jednotkám/budovám kanón.
Aeigis Cruiser Křižník. Pouze proti vzdušným útokům a raketám - snaží se letecké cíle sestřelit svými raketami.
Airplane Carrier Velmi silná loď disponující až 3 letadly pro útok jak proti pozemním silám (i budovám) tak námořním.
Dolphin Podmořská jednotka, slušně silná, ale moc toho nevydrží. Vyšší rychlost než ostatní námořní jednotky.
Harrier Silný útok, slabší obrana - leckdy se ani nedostane k útoku. Střílí jeden pár raket, proto doporučuji více najednou. Ovšem jako ničitel atomových sil v některýh misích nepostradatelný. Pozn. znamení: "Vector locked in".