Návod Allies


 Předem Vás musím upozornit na to že tenhle návod píšu zcela sám, takže řešení možná nebudou nejlepší, ale dohrát to jde :-).

Mise 1 - Operation Lone Guardian: No, Američani jsou totálně nepřipraveni, takže nastupuje naše stará známá Taňa (no stará, je to docela kočka:-)). Ihned jak ten mumraj dostanete pod kontrolu vydejte se Taňou potopit lodě (stačí na ně kliknout). Až to uděláte postřílejte vojáky, kteří se mezi tím vylodili. Sochu svobody, bohužel,  nezachráníte. Seberte vojáky, kteří jsou kolem trosek sochy a vydejte se jedinou možnou cestou pryč. Po chvilce narazíte na další dva své vojáky. Pomozte jim a vezměte je s sebou. Jděte po cestě nahoru. Dojdete k místu, kde každou chvíli přelítne letadlo a vysadí výsadkáře (bohužel Ruské :-)).Takže rychle pryč ke své základně. Dorazili jste (perfektní atmosféra,že jo). Vojáky “zakopejte” kolem pole kde těží harvester. Postavte stan na výrobu vojáků a potom inženýra. Jím opravte most (prostě vejděte do budky u mostu). Vyrobte několik vojáků, vezměte Táňu a hurá na ně. Nejprve Taňou pokoste vojáky, kteří stojí před mostem (nelezte ke kanónům!!!). Ty zničíte tak, že je “nalákáte” na svoje vojáky a pak k nim přijdete Taňou a bummm.Udělejte to rychle, aby nebyly moc velké ztráty. Doničte základnu a konec.  

Mise 2 - Operation Eagle Dawn: Ochladilo se co? Jakmile se objevíte, nechte přejet tank (nepokoušejte se ho zničit :-)). Za malou chvilku se objeví “lítači” - těmi tank zničíte spolehlivě. Potom se vydejte po silnici nahoru, až dojdete k jezeru. To obejděte (výchdní stranou) - lítači musejí opět zničit tank.Tak a teď to nejtěžší -  dobýt základnu. Rychle zničte lítači kanón na kraji základny a vnikněte dovnitř. Zničte flaky. Následně lítači zlikvidují zbylé kanóny. O pěchotu se postará Taňa. Obsaďte budovy (přiletí ještě letadlo a shodí inženýry). Rakeťáky pošlete nad pole kde padouši těží. Vy těžte raději na velkých západních polích. Vyrobte hodně tanků a nějakou tu pěchotu a vezměte to frontálním útokem. Tanky na tanky a kanóny (pozor na harvestry), pěchotu na pěchotu. Až zničíte flaky dostanete mnoho posil. Tak a teď je domlaťte. Over.

Mise 3 - Operation Hail to the Chief: Primitivní mise. Vojáky vražte do 2 budov, které jsou od Vás vlevo, trochu směrem nahoru. Tím si zajistíte dobrou obranu základny a to i proti tankům. Samozřejmě občas vyšlete Inženýra, aby domy opravil. Vyrobte základnu a asi tak 12 letadel a zničte Psychic beacon.

 

Mise 4 - Operation Last Chance: Trošku náročnější mise. Lodě rozdělte do dvou skupin (na destrovery a transportéty - ctrl + číslo skupiny:-)). Nejprve zničte děla (pokud hrajete na nejlehčí nebo střední obtížnost dostanete lítače - pokud na hard tak Vám musejí stačit lodě :-)). Připlujte k pláži, zničte ponorky a loděmi odstřelte kanóny. Potom se vyloďte. Vymlaťte základnu a postavte si svoji. Musíte zničit další budovu - Psychic amplifier. No postavte obranu a asi tak 12 letadel a zničte tu budovu (bohužel Chicago nijak nezachráníte).

Mise 5 - Operation Dark Night: Taňou jděte vpředu a špióny vzadu. Jděte po cestě a až dorazíte na rozcestí, dejte se na západ. Ničte útoky (bacha na psy). První základna. Pomocí sudů zničte teslu a uvnitř základny elektrárny. To vypne teslovky. Špionem vnikněte do tech.centra a dál… Ještě rakety. Stále po cestě, přes most a dál. Jděte po jižním okraji báze (špióny už nebudete potřebovat) až narazíte na sudy. Bum a je díra. Prostřílejte se k silu a odbouchněte ho.Dále jedinou možnou cestou. Úplně přilepeni na severním okraji mapy se propližte kolem základny. Nechoďte dovnitř, ale pokračujte dále a pak na jih. Osvoboďte zajatce (střelte do sudů). Pomocí tanku zničte jižní zdi za rostlinkami.Taňou pronikněte dovnitř a zdemolujte poslední raketové silo.

Mise 6 - Operation Liberty: Pentagon…Hned, jak dostanete hru pod kontrolu, vezměte výsadkové lodě a co nejrychleji je nasměrujte k základně. V mezidobí opravujte věže! Až transportéry dorazí, postavte základnu a vojáky pošlete hlídat místo kde byl proveden útok (hned bude další a další…). Několika vojáky taky obsaďte budovy na západě. Rusové budou útočit i tudy. Pokuste se co nejlépe stabilizovat situaci. Protiletecké rakety na ochranu před raketami, kulometná vozidla na vojáky (raketový auto a do něj jednoho GI) a braňte se. Také rychle letadla, protože brzy vás budou odstřelovat z dálky V3. Jedna rána od letadla a V3 je pryč. Těžte a stavte… Až se na frontě situace uklidní, postavte 3 helikoptéry. Jednu naplňte inženýry a zbylé dvě vojáky GI. Leťte na sever a až přeletíte řeku (tu vedle Vaší základny) a budete nad baseballovým hřištěm, odbočte na západ. Spusťte výrobu věže a….(save!). Přistaňte u pobořené budovy. Začne tvrdý boj. Co nejrychleji obsaďte pár budov poblíž a opevněte se. Zakopejte zbytek vojska. Letadla musí zničit věže… (jinak by vás kanóny rozmetaly :-) ). Obsaďte zbytek základny. Vojáky nacpěte do budov. Ničte útoky. Teď, když můžete kombinovat Vaši výzbroj s tou ruskou, není nic lehčího než zničit nepřátelskou základnu. Jen si dejte pozor jednu věc - až odděláte jejich hlavní budovu všechno (i harvestry) se to povalí na vás. Zlikvidovat musíte vše co se hýbe i nehýbe.

Mise 7 - Deep Sea: Poměrně náročná mise. Ihned obsaďte vesnici na západě, vybudujte lodě a věže (samozřejmě i základnu). Nepřítel se bude opravdu snažit. Postavte co nejvíce letadel (Harrier), za chvíli se totiž začne odpočítávat čas, který zbývá do vystřelení rakety s jadernou hlavicí. Když ji vystřelí, tak se z toho už asi nevzpamatujete… Až bude zbývat cca 10minut, vezměte letadla (takových 20 kousků bude stačit) a leťte s nimi až úplně k východnímu okraji mapy a potom na sever. Až budete nad přístavem odbočte na západ a na atomové silo. Potom jen vyrobte transportéry, naplňte je tanky, do helikoptér vojáky, letadla, 3 letadlové lodě, 12 destroyerů a vychutnejte si skvělé (a náročné vylodění). Pokud to bude moc tuhé vezměte několik inženýrů a obsaďte pár budov. Vedle nich věže. Postupujte do středu základny (jatka, jatka, jatka…). A hezky je doražte.

Mise 8 - Free Gateway: Ihned se vydejte po mostě (Táňa vpředu) a likvidujte. Až se dostanete na úroveň budovy kterou máte zničit, odbočte. Střelte do sudů a odpalte nepřátelé a elektrárny. Přední Teslu vypnou zničené elektrárny, zlikvidujte budovu a jděte k místu kde se vyloďují posily – dále podle břehu na západ a rozestavte se ve staré základně. Boje budou dlouhé a tvrdé. Postavte hodně letadel a všeho ostatního. Letadla na věže a V3 raketomety zbytek základny.

Mise 9 - Sun Temple: Poprvé máte k dispozici Speciální pěchotu (Seal). Jedna rána a jakýkoliv pěšák je K.O. Dynamit na budovu a je K.O. Zkuste zaútočit na tank a jste K.O. :-(. Vylezte z vody a na pahorku zlikvidujte pěchotu. Osvoboďte vězně. Přiletí helikoptéra. Dejte do ní inženýry. SAVE! Helikoptérou zničte sudy a nastane rachot. Vleťte dovnitř a obsaďte pyramidy - na celou základnu (mezitím odjedou tanky). Postavte primitivní opevnění (na víc nemáte čas ani peníze) a modlete se, že se ubráníte. Když se vám to povede, splnili jste misi.

Mise 10 - Mirage: Ihned prodejte vše ve své základně a vezměte základnu (ve složené podobě) a rychle  k laboratoři. Zde se opevněte (na vaše staré pozice přijde útok který nezastavíte - jsem si jistý :-( ). Až odoláte několika útokům, je to primitivní. Můžete ještě obsadit rafinérii na jihu (cca uprostřed). Potom invaze. Berte to postupně. Letadly vždy jadernou elektrárnu a jen vlítněte do ochromené základny. Až to dokončíte tak jste vyhráli.

Mise 11 - Fallout: Tak tady si užijete. Stále ukládejte. Bude to opravdu tvrdý. Všechno prodejte. Ponechte jen hlavní ostrov a ostrov na jihu. Harvestery mimo tento areál si přivolejte. Braňte se. Postavte základnu, ale nestavte Chronospere (jak ho postavíte, začne se odpočítávat čas). Postavte ho, až se čas začne odpočítávat sám. Teď musíte zničit všechny tři atomovky. Kombinujte letadla, vyloďovací transportéry (plné tanků), helikoptéry. Toto vše najednou + Chronosphere plný Prism tanků a jste vítězi… (dá vám to zabrat, to se nebojte).

Mise 12 - Chrono Storm: Poslední mise… Jakmile přeletí letedlo a vyhodí speciály, vezměte je pod kontrolu, postřílejte pěchotu a zničte elektrárnu. Potom Tesla věže - teleportují se vám posily. Obsaďte těžební věže. Vojáky GI narvěte do bunkrů u vchodů do základny. Dobře se opevněte a letadly zničte atomovku. Používejte bouře a zaměřte se hlavně na elektrárny. Víc vám radit nebudu. Užijte si to, jenom nesmíte Kreml zničit. Musíte akorát oddělat všechny „černé“ stráže. Finální bonbónek jsou čtyři maximálně povýšené tanky Apocalypse. Až to je zlikvidujete, přiteleportuje se Táňa a VY si můžete vychutnat KONEC! GRATULUJI K DOHRÁNÍ RA2 – tedy kampaně za Spojence.

"Get me my office back!" (gen. Corville)

Jirka Matoulek