Návod Soviets


Mise 1 – Operation Red Dawn: Ihned jak proběhne výsadek, postavte základnu.Vybudujte asi 60 vojáků a rozdělte je do 3 skupin. Utvořte taky jednu skupinu s několika inženýry. Jděte po cestě na sever. Zdemolujte základnu a obsaďte pár budov. Přejděte most (zůstávejte v klidu - dostáváte stále posily ze vzduchu). Oddělejte i druhou základnu. Obsaďte budovy a až se připraví všechna obsazená letiště, proveďte útok na Pentagon. Posily se budou valit ze všech stran. Tak a teď jen zničte jednu velkou pýchu Ameriky.

Mise 2 – Operation Hostile Shore: Jakmile se vylodíte za pomoci lodí zničte malý odpor (ta fialová – Vladimir – odpluje za chvilku). Postavte si loďstvo a pár tanků. Zaútočte součastně po moři i po vodě. Palte do sudů, čímž se celá akce stane dosti primitivní.

Mise 3 – Operation Big Apple: Ihned začněte rychle budovat základnu. Inženýry obsaďte těžební věže a vojáky vnikněte do budov vedle věží. Budujte armádu (doporučuji 4 V3 + 10 tanků + 25 vojáků + 15 raketometníků). Můžete ještě vymazat malou základnu severně. Potom ale jděte zpět do své základny. Odtuď pokračujte na východ a po velkém mostu na sever. V3 => bunkry, tanky, tanky... :-). Až přijdete k základně, vystřelte V3 a zaútočte typem lavina. Obsaďte technické centrum. Začne tvrdý boj. Pozor na Rocketeers. Musíte se udržet než vyprší čas.

Mise 4 – Operation Home Front: Obsaďte domky po okolí. Vybudujte dobrou protileteckou obranu – letecký útok Vás bude pravidelně obtěžovat po celou dobu této mise. Vylodění, které bude kousek od vaší základny lehce odrazíte. Ale za chvilku se i na SV (severovýchod) vylodí jednotky a postaví základnu. Zničte jim nejprve lodě a potom (co nejdříve, aby se nestihli opevnit) zbytek. Cílem je pouze anihilovat veškerý výskyt nepřátel. Doporučuji inženýry s sebou! Hodně vám pomohou. Dobré je taktéž „prostavět“ se (pomocí Barracks) k velkému nalezišti cca na polovině cesty mezi Vaší a nepřátelskou základnou a zde poté vystavět 2 Rafinérie a těžit a těžit...

Mise 5 – Operation City of Lights: Trénujte jen základní vojáky! V této misi musíte využívat hlavně budovy a do nich vždy přemisťovat vojáky. Nejprve jděte na západ a obsaďte inženýrem věž. A máte jakés takés peníze. Jižní oblast vyčistěte způsobem „hop sem (do budovy), hop tam (do budovy)“. Na baseballovém hřišti vám dorazí tanky a Tesla troopers. Oslabte obranu Eiffelovy věže vniknutím vojáků do nejbližších budov a až poté zaútočte tanky. Potom postavte Tesla troopers k Eiffelově věži a chvilku se jen dívejte.

Mise 6 – Operation Sub-Divide: Rychle se opevněte a vybudujte námořnictvo (ponorky a protiletadlové čluny). Až přijede flotila, tak se připravte na to, že proběhne opravdu silný útok. Bude to tvrdý. Ale až to skončí, stačí zničit pouze námořnictvo, základnu jim klidně nechte!

 

Mise 7 – Operation Chrono Defense: Vše co musíte udělat, je přežít. Jakmile se objevíte tak se opevněte (hlavně doporučuji psy proti špiónům). Blechou (to bude asi Terror drone, že? :-)) pozn. autor) zničte vůz s repráky, z nichž se line nepřátelská propaganda – jezdí na západě ve vesnici. Pak se jen musíte udržet. Nebojte se, nepotrvá to moc dlouho.

 

Mise 8 – Operation Desecration: Ihned jakmile se objevíte tak začněte stavět. Každá vteřina dobrá. Rozložte desolátory tak, aby postříleli výsadkáře. Potom ještě přijde pár útoků. Hlavně se soustřeďte na těžbu. Doporučuji vyrobit cca 5-6 Apocalypse tanků, 2 inženýry a 1V3. V tuto dobu vám nejspíš dojdou suroviny před vaší základnou. Stáhněte harvestry! Zaútočte na základnu od vás na východ. V3 si vezme na starost věž, Desolator pěchotu a tanky pošlete na tanky :-). Základnu obsaďte, ale neničte ji. Máte odsud dobrý výhled na suroviny. Jděte ještě přes most na jih, zničte náklaďáky +obranu a vezměte si vybavení. Nepříteli zničte Harvestry. Je to boj o suroviny. Pak je oslabené lehce zlikvidujete. Stačí zničit Bílý dům a je splněno.

Mise 9 – Operation The Fox and the Hound: Hezká mise.Výsadek se nepovedl :-(. Počítač sám ovládne IFV. Malou základnu napravo neničte. Zlikvidujte pouze ochranku. Přivlastněte si inženýry. Obsaďte základnu. Potom velkou základnu obejděte a dojděte k druhé malé základně (nejlepší je postupovat po horním okraji mapy mez domy; druhí základna je cca v na SV). Musíte mít přivlastněného Snipera a tank. Jinak můžete zbytek zničit. Můžete obsadit letiště aby byla pěchota, ale je v podstatě nanic.Tankem postřílejte civilisty (měli byste mít maximální povýšení). Opatrně se prostřílejte zdmi na JZ velké základny a zničte elektrárny (vždy středem, aby na vás nedosáhly věže). To udělejte tankem, ale tank je slušně povýšen a proto to nebude velký problém. Pěchotu případně postříli Sniper. Po vniknutí do základny zlikviujte Sniperem ochranku a ovládněte presidenta Dugana (Yurim).

Mise 10 – Operation Weathered Alliance: Postavte obranu (pozor na jednotky SEAL). Vyčistěte vodu a loděmi s raketami odstřelte postupně obranu na pobřeží. Atomovkou pokoste základnu (pozor ať nezničíte laboratoř). Vyloďte se. Vymlaťte základnu. Až se nabije Atomovka obsaďte laboratoř a odpalte raketu na Weather Control Device, který se Vám objeví na mapě.

Mise 11 – Operation Red Revolution: Postavte jen obranu. Neútočte. Hlavně protiletecké  flaky. Vybudujte Atomové silo a opravnu (když budete napadeni Terror drone stačí zajet na opravnou plošinu a je pryč). Pozor hlavně na Yurie. Musíte 2x vystřelit atomovkou na Kreml a tím zničite Yuriho. Ovšem musíte se do té doby ubránit.

Mise 12 – Operation Polar Storm: Poslední mise. Chvilku po začátku přijde útok přes Chronospere (pozor na to, jinak Vám nadělají v základně paseku). Postavte základnu. Zničte loďstvo (nepřátelské :-)). Loděmi s raketami vyčistěte co vyčistit jde. Vyloďte se. Napadne vás hodně IFV. Kousek od pláže je hlavní stan; obsaďte jej. Postavte si Spy satellite uplink. Na SV jsou vzducholodě. Jednu musíte zničit. Musíte ještě zlikvidovat Chronospere, na což je nejlepší kombinace atomovka + Kirov vzducholodě. Konec...

"Congratulations comrade General" (Zofia)

Jirka Matoulek